HTML

Pénzkapu

Ha már nagyon eleged van abból, hogy sose jössz ki a fizetésedből, és/vagy vállalkozóként kevés az árbevételed. Receptek, amikre sose gondolnál...

Nézz be a hasonló nevű honlapra is!

Címkék

Címkefelhő

Két gyerek, meg... a vállalkozás

2014.10.07. 05:58 penzkapu

Avagy 3 dolog, ami csírájában megfojthatja a vállalkozásodat - Kettő

A küldetésed keresése kapcsán remélem, fölvetődött Benned a kérdés: „Miért baj, ha én pénzt akarok keresni a vállalkozásommal?”

Egyáltalán nem baj, sőt! Az előző rész éppen arról szólt, hogy pénzed nem attól lesz, hogy kapni akarsz (mondjuk pénzt), hanem attól, ha adsz. Minél több embernek és minél többet. Ez legyen az elsődleges célod! Mert a küldetésnek pont ez a lényege. És ha így teszel, akkor a pénz követni fog!

Ha viszont csak vágyakozol rá, és kergeted, akkor folyton menekülni fog előled.

 

2. fojtogató: A vállalkozói szemlélet hiánya

Volt már szó a kényszervállalkozókról. Ők valójában nem vállalkozást akarnak, hanem állást, és vele biztos, kiszámítható havi jövedelmet. Ez abból derül ki, hogy tevékenységük elsődleges célja a pénzkeresés. Nem akarnak vevőket keresgélni, számlákkal, könyveléssel bajlódni.

Az igazi vállalkozók ezzel szemben folyton a lehetőségeket keresik. A szótárukból hiányzik a „lehetetlen” szó. Ha valamire nem tudják a választ, megkeresik azt az embert, aki tudja. Nagyon nagy a különbség az alkalmazotti és a vállalkozói szemlélet között!

A következőkben kiemelek belőlük hármat. Talán ezek a legfontosabbak.

Biztonság és szabadság

Egy alkalmazott minden körülmények között biztonságot akar. Talán a vállalkozó nem? Nem! Ő szabadságra vágyik. Nem szereti, ha mások mondják meg neki, mit, hogyan és mikor csináljon. Bizonyos értelemben a biztonság és a szabadság egymás ellentéte.

Gondolj csak arra, hogy ha kimész az utcára, bármikor a fejedre eshet egy tégla, vagy elüthet egy teherautó. Jobban jársz, ha otthon maradsz. De a lakásodba is betörhetnek. Ezért a biztonságod érdekében rácsok mögé zárkózol. Önként lemondasz a szabadságodról.

Vállalkozóként ezernyi csapás érhet. Állandóan résen kell lenned a versenytársaid miatt (sokszor még az üzlettársaid miatt is). Figyelned kell a piac minden apró rezdülését. Hát nem kényelmesebb elmenni alkalmazottnak?

Elkölteni vagy megszerezni jobb a pénzt?

Az alkalmazott büszke rá, hogy jól gazdálkodik egy adott költségkeretből. A vállalkozó nem szereti, ha korlátok közé szorítják. Inkább megszerzi a szükséges forrásokat a projektjére.

Magánszemélyként vannak, akik jól be tudják osztani a fizetésüket. Állandóan spórolnak, s közben panaszkodnak, hogy kevés a pénzük, és nem rajtuk múlik, hogy több legyen. Mások pedig folyton azon törik a fejüket, hogyan tudnának plusz jövedelemre szert tenni, hogy ne kelljen garasoskodniuk. Ismerős? Épp erről beszélek. 

Előrelépés a szamárlétrán

Egy alkalmazott számára fontos, hogy a végzettségének megfelelő pozícióban dolgozhasson. Büszke a titulusaira, örömmel veszi az előléptetést. Ha elég rátermett, végigjárhatja akár a teljes ranglétrát. Bár ma erre egyre kevesebb az esélye. Leépítésre annál nagyobb.

A vállalkozó nap mint nap elvégzi az „utolsó irodakukac-helyettes” feladatait is. Eleinte mindent maga csinál, miközben egy tapodtat sem lép előrébb. Viszont övé a „szamárlétra”. És ha jól dolgozik, még a vezérigazgatói szint fölé is léphet. Mindezt akár család mellett!

 

Feladat: Rád melyik a jellemzőbb az előző 3 szempont alapján? Alkalmazottként gondolkozol, vagy vállalkozói a szemléletmódod?

 

Ehhez kapsz némi segítséget. De csak ha fontos Neked a jó kereset és a kötetlen munkaidő.

Szólj hozzá!

Címkék: biztonság szabadság vállalkozás szamárlétra vállalkozói szemlélet

A bejegyzés trackback címe:

https://penzkapu.blog.hu/api/trackback/id/tr566765111

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása