HTML

Pénzkapu

Ha már nagyon eleged van abból, hogy sose jössz ki a fizetésedből, és/vagy vállalkozóként kevés az árbevételed. Receptek, amikre sose gondolnál...

Nézz be a hasonló nevű honlapra is!

Címkék

Címkefelhő

Mennyibe kerül az iskolakezdés?

2014.08.18. 19:04 penzkapu

Ebből a bejegyzésből sok okos tippet kaphatsz, hogy Nálad ne szálljanak el ezek a költségek.

Szeptember közeledtével a kereskedelmi tévécsatornák „rámozdulnak” a témára. Hosszú évek óta figyelem: A riportok folyton ugyanarra a sablonra épülnek. Így persze mindig ugyanazt hozzák ki végeredményként is: 30-50, de akár 100 ezer forint is lehet a végösszeg. Évtől függetlenül.

Korábban többnyire a tankönyv volt a „főbűnös”. Hiszen milyen drága! Idén az általános iskola két első osztálya számára nem a szülőknek kell kifizetni a tankönyvek árát (szándékosan nem azt írom, hogy ingyenes, mert a cehhet végül valakinek így is, úgy is állnia kell).

És most figyelj! Mégsem lett kisebb a végösszeg. Vajon miért?

Tanulság #1: A média hatására rögzül Benned egy összeg. Elhitetik Veled, hogy ennyi. Több lehet (ezt mindig hangsúlyozzák), de kevesebb nem. Ez aztán úgy működik, mint egy horgony. Elkönyveled magadban, hogy muszáj ennyit költened, és nem foglalkozol avval, hogyan lehetne kevesebbet.

És tényleg: Hogyan lehetne kevesebbet? Erre maguk a riportok adnak választ. „Ilyenkor nem nézem az árakat, a gyerekek döntenek.” – mondja egy 3-gyermekes anyuka. A gyerek persze divatos füzetet akar, mert a reklámok rá is hatnak. Kevesen tudják, hogy ilyenkor a füzet árában a szerzői jogdíjat is kifizetik.

Tanulság #2: Igenis, nézni kell az árakat. Határozz meg egy keretet, amiből ki fogsz jönni. A mai, fogyasztói társadalomban az eladó arra próbál rávenni, hogy minél többet és minél nagyobb összegben vásárolj.

Emiatt ritka az olyan eladó, amelyik a Te érdekedet nézi. Ne ülj fel nekik! Gondolkodj fordítva, mint ők. Főként az alábbiakra kell tekintettel lenned:

Sok az egyszer használatos, „eldobható” termék. Ha valamiből minden évben újat veszel, az lehet, hogy a vásárláskor olcsónak tűnik, de sok kicsi sokra megy. Hosszú távon így lesz az olcsóból drága.

De figyelj a másik végletre is! Árban és minőségben fölfelé korlátlan a választék. Dupla ár nem biztos, hogy ezzel arányos minőséget takar. Ne hidd el, hogy Neked feltétlenül a drágábbra van szükséged. Tudd, hogy miből igen, és miből nem. A füzetet pl. egy év után úgyis eldobod.

Tanulság #3: Ki fogod-e használni a termék kapacitását? Nem érdemes pl. nagyobb és drágább tolltartót venni annál, mint ami feltétlenül szükséges. Már a 70-es években is létezett összkomfortos, emeletes tolltartó. Azon túl, hogy drága, a gyerekkel fölöslegesen cipeltetsz egy sor szükségtelen írószert. Mert ha már van, úgyis telepakolja. Te nem ilyen vagy?

Tanulság #4: Az íróasztalt meg a nyáron kinőtt ruhákat ne számold bele az iskolakezdési költségekbe. Ez megint a média túlzása – hogy „nagyobbat szóljon” a riport.

Az íróasztalt azért, mert nem magához a kezdéshez, hanem az iskolába járáshoz kapcsolódik. Igaz, hogy az elején kell megvenni, de több évre oszlik el. A ruhákat pedig pláne nem direkt azért növi ki a gyerek, mert iskolába készül. Ezeket a tételeket másképp kell kezelned.

Ha kíváncsi vagy rá, hogyan, kérd el tőlünk az iskolakezdéssel kapcsolatos ingyenes esettanulmányunkat itt.

Ebben további pénztárcakímélő trükköket olvashatsz. 

Szólj hozzá!

Címkék: iskolakezdés

A bejegyzés trackback címe:

https://penzkapu.blog.hu/api/trackback/id/tr326615099

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása